Yeni iş fikirleri, evde iş fikirleri, Para Kazandıran İşler !

Sponsor Firmalar

Ne iş yapsam diye kara kara düşünenlerden misiniz? Yoksa sermayesi olmadığı için bir adım atamayanlardan mı? İş fikirlerini inceleyerek karar veremeyenlerden mi? Arkanıza yaslanın ve kemerlerinizi takın, uçuşa geçiyoruz! Ticaret, cesaret gerektirir. Cesur tavrımızı takınarak yola çıkıyoruz. Bizimle bu yolculuğa varsanız, detayları alçak iniş yöntemi ile görebilirsiniz. İçeriğimizde ilginç, köyde yapılacak ya da sermayesiz iş fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Para Kazandıran İşler
Çocukluğumuzda doktor veya avukat olmayı isteriz. Ancak bu sadece hayallerde kalır. Bir çoğumuz istediğimiz mesleği yapamayız. Doktor olmak, hukuk fakültesi bitirip Hakim Savcı veya bir Avukat olmak, şu an yaptığımız işin yanından bile geçmez. Peki neden istediğimiz işi yapamayız. Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Ülkemizde hemen hemen % 80 civarında bir kitle yaptığı işten memnun değil. Kimine kazandığı para az gelmekte, kimine işin zorluğu. Yaptığımız bu kötü işin sorumlusu da tabi ki kader veya hayat şartları der geçeriz. Peki biz doktor veya avukat olmak için ne yaptık? Zararın neresinden dönersek kardır diyerek, döner sermayemizi de döndürebiliriz. Üstelik bu işlerden daha çok para kazanmamız da ticarette mümkündür. Tabi ki doğru adımlar atarak. Örneğin işe başlarken, harcadığımız para kadar da kenarda köşede birikmişinizin olması gerekiyor. İlk aşamada kar elde etmek mümkün değil. İşleriniz ilk aşamada istediğiniz şekilde gitmezse, borçlarınızı bu birikmişiniz yardımı ile ödeyebilirsiniz. Ancak duruma hazırlıklı olmazsanız, sürekli borçlanmak durumunda kalabilirsiniz. Sermayeniz yoksa Kosgeb’ten kredi ve hibe alabilirsiniz. Şartları öğrenmek için KOSGEB KREDİSİ NEDİR? NASIL ALINIR ? yazımızı okuyabilirsiniz ... 
iş kurmak istiyorum ne yapabilirim, iş kurmak istiyorum 2020 yılı için, iş kurmak istiyorum 2021 yılı için, iş kurmak istiyorum 2022 yılı için, iş kurmak istiyorum 2023 yılı için, iş kurmak istiyorum ama fikrim yok, iş kurmak istiyorum önerileriniz forum, iş kurmak istiyorum ama param yok, iş kurmak istiyorum forum, iş kurmak için gerekenler, iş kurmak ekşi, 50 bin tl ile ne iş yapılır 2020, ne iş yapabilirim 2020, kendi işimi kurmak istiyorum ne iş yapabilirim, hangi işi yapmalıyım, sermayesiz ne iş yapabilirim, 100 bin tl ile ne iş yapılır 2020, ne iş yapabilirim ticaret, ne iş yapsam 2020, 50 bin tl ile ne iş yapılır 2021, ne iş yapabilirim 2021, 100 bin tl ile ne iş yapılır 2021, ne iş yapsam 2021, yeni iş fikirleri 2019, yeni iş fikirleri 2020, zekice iş fikirleri, en karlı iş fikirleri, iş fikirleri forum, sermayesiz iş fikirleri, girişimci iş fikirleri örnekleri, evde iş fikirleri 2020 hakkında daha detaylı fikirler için yazımızı okımaya devam edebilirsiniz ...
Hangi İşi Yapsam, Nereden Başlasam?
Doktor olabilmek için en basitinden Sağlık Meslek Lisesi okumak ile başlayabilirdik. Meslek lisesi yerine, Türkçe Matematik Sosyal gibi derslerin yoğun olduğu düz liseyi okumayı hedefleyebilirdik. İlk öğretimde öğrenim gören bir öğrenci için düz lise okumak veya Sağlık Meslek Lisesi okumak ne kadar zor olabilir ki. Belkide hatayı başlangıçta yaptık. Şimdi kendimize sorduğumuz bu işlere bizi yönlendirmeyen büyüklerimiz mi? Bu işi yapıyor olmamızın nedeni ailemiz mi? Evet belki onların da bu konuda payı var. Ancak en büyük sorumluluk bizim. Düz lise okuyacağım, ders çalışmalıyım diyen bir öğrenciye kaç aile karşı çıkar ki?
 
Kaliteli refah seviyesi yüksek bir yaşam sürmek için hepimizin paraya ihtiyacı var. Hiçbir öğrenimi olmamasına rağmen, ailesinden herhangi bir destek görmemesine rağmen milyonlar kazanan birçok insan var. Dolayısıyla iyi bir eğitim görerek doktor veya avukat olmaktan ziyade ilkokul mezunu olmasına rağmen Başhekimden daha fazla para kazanan birçok esnaf tanıyorum. Bu sebeple şuan ki mali durumumuzun, para kazanmamamızın, işimizden memnun olmamamızın tek sorumlusu ailemiz veya kader olmasa gerek. Her şeyi kadere yüklemeyin. Buraya kadar farklı şekillerde, farklı yaşam biçimlerinde gelmiş olabilirsiniz. Ancak bu gün henüz bitmedi. Belki de her şeyi değiştirip güzelleştirmek kendi elinizdedir. Düşünmeyi yarına bırakmayın. Hangi işi yapabilirim diyerek düşünün, hatta durun düşünmeyin, araştırma yapın. Çok para kazandıran işleri araştırarak, sektörleri tanıyın. Belki bir tanesi ilginizi çekecektir. Bu iş tam bana göre sözünüz, belki de durumunuzu iyileştirmek adına bir kıvılcım olacaktır. Bilemezsiniz! Esnaf Kefalet cafe kredisi kullanarak cafe açabilirsiniz.
Çalışarak Para Kazanmak?
Para kazanmak” Para ticarettedir, ticaretle uğraşın, ticaretle  uğraşmaya başlayın dedim. Peki neden ticaret;
Bu hadisi şerif'e göre :
Peygamberimiz (a.s.m) şöyle buyurdu: “Ticaret yapın, çünkü rızkın onda dokuzu oradadır.”
Peki biz halen Peygamber efendimizin bahsettiği rızkın onda birlik (%10) kısmıyla mı ilgileniyoruz. Amacımız para kazanmak mı, yoksa rahat bir hayat sürüp geçinip gitmek mi? Para kazanmak istiyorsanız alın size aradığınız o büyülü kelime : Ticaretle uğraşın, Para kazanmanın en kolay yolu = TİCARET
Ticaret o kadar geniş bir kavram ki, milyonlar ile yapılabildiği gibi, sermayesiz ticaret yapmakta mümkün. Ticaretin en kötü özelliği ise riskli olması. Kısa bir süre de sizi zengin de edebilir, tüm sermayenizi kaybetmenize de yol açabilir. Peki ticaretin sırları nelerdir, nasıl ticaret yapsam, ne alıp ne satmalıyım. Bu kararı verirken, zorlanabilirsiniz. Çünkü ticaret geniş bir yelpaze. İş yapabilinecek pek çok sektör var. Bir bilgisayar tamircisi de esnaf, bir market de. Sektörün farklı olması işleyişi değiştirmiyor. Ancak önce, hangi işi yapabileceğinizi belirlemeniz gerekiyor. İş yeri açmak kaça mal olur, biliyor musunuz?
Ne İş Yapmalıyım ?
Ticarete atılmadan önce iyi bir plan yapmak zorundasınız. İş fikrini yanında iyi bir iş planı çerçevesinde bir yerden başlamalısınız.
 • Eğer elinizde belli bir sermaye var ise, bu sermaye ile ne tür bir iş yapılır?
 • Sermayeniz yok ancak iyi para kazanacağınızı düşündüğünüz bir iş planınız var ise, nasıl sermaye bulabilirim?
 • Eğer hiçbiri yok ise en çok para hangi işte?
 • Bilgi ve beceri düzeyinize göre bir iş yapmaya ne dersiniz? Ustalık belgeniz var mı?
 • Meslek lisesi mezunu musunuz, iş yeri açma belgeniz var mı?
 • Yapmayı planladığınız iş karakterinize uygun mu? Yoğun iş temposunu kaldırabilir misiniz?
 • İnsan ilişkileriniz nasıl? Ticarette ağzınızın laf yapabiliyor olması gerekir.
 • Hesap kitap işlerinden anlıyor musunuz?
 • İşinizin başında durabilecek misiniz?
 • İşinizi hangi bölge kuracaksınız, lokasyon önemli!
 • Üretecek misiniz, mal ya da hizmet mi satacaksınız?
soruları çerçevesinde iş planınızı oluşturmalısınız. Bu iş planı çerçevesinde doğru bildiğiniz yolda ilerlemelisiniz. Elbet bu yolda aksamalar, takılmalar olacaktır. Ticaret risklidir ve her zaman işler planlandığı gibi gitmeyecektir. Bugün ticaretle uğraşıp, iyi para kazanan, iyi bir gelir elde eden herkesin başlangıçta kafasına takılan sorular vardı. Bir kısmının sermayesi yoktu, iyi bir iş planını yoktu, amma batar amma çıkar mantığı ile başladı bu işe. Emek veren kazandı hâlâ  kazanmaya devam ediyor. Bu sebeple heybenizde bir B planı bulundurun. Yarın bir gün lazım olur, demedi demeyin! Tabi ki işlerinizin dilediğiniz gibi gitmesini isteriz. Ancak hayatın gerçeklerinin de farkında olmanız gerekiyor. Bunu bir ecza dolabı olarak düşünebilirsiniz. Belki de batacak bir gemiyi, bu planınız ve duruma önceden hazırlıklı olmanız batmaktan son anda kurtaracaktır. Yol boyuna işyeri ya da dinlenme tesisi açmak istiyorsanız bu içeriğimiz size detaylı bilgi verecektir.
Sermayesiz Ne İş Yapabilirim?
Ticarete atılmak ya da kendi işinizi kurmak için şüphesiz sermayeye ihtiyacınız var. Ancak yatırım yapacağınız tutara göre de yapabileceğiniz işler değişebilir. Örneğin yatırım yapmak için sağlayacağınız kaynak düşük meblağlarda ise, bankalardan da kredi alamıyorsanız 5 bin TL, 10 bin TL ile yapabileceğiz işleri araştırmanız gerekir. Çay ocağı açabilir, solucan gübresi üretebilir, istiridye ve kültür mantarı yetiştiriciliği yapabilir ya da yumurta üretimi yapabilirsiniz. Ayrıca seyyar satıcılık da iyi bir iş fikri olabilecektir. 5 bin TL’ye seyyar bir araba, belediyeden ruhsat da alabilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz belediyelerden bu konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
 
Ancak yatırım yapmak için elinizde 50 bin TL gibi bir para varsa Kosgeb destekli olarak da işinizi kurabilirsiniz. Kosgeb tarafından belirlenen nace kodlarından herhangi birinde faaliyet gösteriyor olmanız ve iş planı ile başvurmanız durumunda hibe alabilirsiniz.
Blog