Google Raklam Adwords te Anahtar kelime Ayarları

Reklam

Google Raklam Adwords te Anahtar kelime Ayarları Geniş eşleme, Sıralı eşleme, Tam eşleme nedir bunların cevpalarını vereceğiz.

Google Anahtar kelime eşleme türleri, Google'daki hangi aramaların reklamınızı tetikleyebileceğini kontrol etmenize yardımcı olur. Reklamınızı geniş bir kitleye göstermek için geniş eşleme seçeneğini veya belirli müşteri gruplarına odaklanmak için tam eşleme seçeneğini kullanabilirsiniz.

- Reklam -
Nereden başlamalısınız?
Geniş eşlemeden başlamak isteyebilirsiniz. Google'da işletmenizle alakalı olmayan aramaları hariç tutmak için negatif eşleme anahtar kelimeleri ekleyin (isteğe bağlı).
 
Geniş eşleme
Geniş eşleme, tüm anahtar kelimelerinize atanan varsayılan eşleme türüdür. Reklamlar yazım yanlışı, eş anlamlı kelimeler, alakalı aramalar ve diğer alakalı varyasyonları içeren aramalarda gösterilebilir. Yani, anahtar kelimeniz "kadın şapkaları" ise "bayan şapkaları satın al" için arama yapan biri reklamınızı görebilir. Geniş eşleme hakkında daha fazla bilgi
 
Negatif anahtar kelimeler
Reklamların söz konusu terimle yapılan aramalarda gösterilmesini engeller. Yani, beyzbol şapkası satmayan bir şapka şirketi iseniz, eksi işareti ile belirtilen bir negatif anahtar kelime ekleyebilirsiniz (-beyzbol şapkaları). Negatif anahtar kelimeler hakkında daha fazla bilgi
 
Daha gelişmiş seçenekler
Bu seçenekler, yalnızca belirli arama gruplarını segmentlere ayırmaya çalışan gelişmiş düzeydeki reklamverenler için önerilir. 
 
Potansiyel müşterileri kaçırmamanız için reklamlarınızı geniş eşleme düzenleyici, sıralı eşleme ve tam eşlemeli anahtar kelimelere yakın varyasyonlar için gösterebiliriz. Bu eşleme türlerinin yakın varyasyonları arasında yazım hataları, tekil veya çoğul formlar, kısaltmalar, baş harflerle oluşturulmuş kelimeler, vurgular ve kökten türetilmiş varyasyonlar (kitap ve kitapçı gibi) olabilir. Tam eşlemeli anahtar kelimelerde aynı anlama sahip sorgulamalar da bu gruba dahildir.
 
Geniş eşleme düzenleyici
Geniş eşlemeye benzer, ancak geniş eşleme düzenleyici seçeneği, reklamları yalnızca artı işaretiyle (+kadın şapkaları) belirtilen kelimeleri veya bunların yakın varyasyonlarını içeren aramalarda gösterir. Geniş eşleme düzenleyici hakkında daha fazla bilgi edinin.
 
Sıralı eşleme
Reklamlar, bir kelime öbeğiyle eşleşen veya söz konusu kelime öbeğinin, öncesinde ya da sonrasında ek kelimeler bulunan yakın varyasyonlarını içeren aramalarda gösterilebilir. Ancak, kelime öbeğinin ortasına bir kelime eklenmesi veya kelime öbeğinin içindeki kelimelerin herhangi bir şekilde yeniden düzenlenmesi durumunda reklamlar gösterilmez. Tırnak işaretiyle belirtilir ("kadın şapkaları"). Sıralı eşleme hakkında daha fazla bilgi
 
Tam eşleme
Reklamlar, tam terimle eşleşen veya tam terimin yakın varyasyonları olan aramalarda gösterilebilir. Sorgulama ve anahtar kelime arasındaki yazım veya dil bilgisi farklılıklarından bağımsız olarak; tam eşlemeli anahtar kelimelerle aynı anlama sahip anahtar kelimelerle yapılan aramalar yakın varyasyonlara dahildir. Yakın varyasyonlar, anlam değişmiyorsa, sözcüklerin yeniden sıralanmasını ve işlev sözcüklerinin (edat, bağlaç, tanımlık ve bir aramanın amacını etkilemeyen diğer kelimeler), ifadeli sözcüklerin, eş anlamlı ifadelerin ve yorumların ve aynı arama amacına sahip kelimelerin eklenmesini veya kaldırılmasını da içerebilir. Köşeli ayraçla belirtilen [kadın şapkaları] anahtar kelimesi, kullanıcılar Google'da "kadınlar için şapka" araması yaptığında reklam gösterebilir. Tam eşleme hakkında daha fazla bilgi
 
Anahtar kelime eşleme türü özetleri
 
Geniş eşleme yok kadın şapkaları Yazım yanlışı, eş anlamlı kelimeler, alakalı aramalar ve anahtar kelimenin diğer alakalı varyasyonları.
 • kadın şapkası satın al
 • kadın giyim
Geniş eşleme düzenleyici +anahtar kelime +kadın +şapkaları Herhangi bir sırada, artı + simgesiyle belirtilen tüm terimler (veya bu terimlerin yakın varyasyonları). Terimlerden önce, sonra veya terimlerin arasında başka kelimeler bulunabilir.
 • kadın şapkaları ve eşarplar
 • kışlık kadın şapkaları
Sıralı eşleme “anahtar kelime” “kadın şapkaları” Öncesinde ya da sonrasında ek kelimeler bulunan kelime öbekleriyle (veya bu kelime öbeklerinin yakın varyasyonları) eşleşir.
 • mavi kadın şapkaları
 • kadın şapkaları satın al
 • indirimli kadın şapkaları
Tam eşleme [anahtar kelime] [kadın şapkaları] Terimin tam eşlemesi veya bu terimle aynı anlama sahip varyasyonları.
 • kadın şapkaları
 • bayan şapkaları
 • kadınlar için şapkalar
 • kadın şapkası
Eşleme türü Özel simge Örnek anahtar kelime Reklamlar, şunları içeren aramalarda gösterilebilir: Örnek aramalar