Blog

Blog Firmalar Listesi / Rehberi Yorumları - Adres - Telefon İletişim Bilgileri

.

Advertisement

Blogumuzda hayatınızı kolaylaştıracak ve ilginizi çekecek 984 Bilgi Kaynağı Bulunmaktadır. Sizler de paylaşarak dostlarınızın faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

ARAÇ SİCİL VE TESCİL SİSTEMİ (ARTES) NEDİR?

ARAÇ SİCİL VE TESCİL SİSTEMİ (ARTES) NEDİR?
ARAÇ SİCİL VE TESCİL SİSTEMİ (ARTES) NEDİR?
Projenin Başlangıcı
01.05.2010 tarihinde uygulamaya alınan “Tescili Yapılmış Araçların (2.El) Noterliklerde Satış ve Devri Projesi” ile başlayan araç satış işlemleri sonrasında, 06.01.2017 tarih ve 29940 (mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 680 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 61'inci maddesiyle 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na Ek-18'inci madde ile Emniyet Genel Müdürlüğü tarafında

Araç Plakamı kaybettim, ne yapmam gerekiyor?

Plakamı kaybettim, ne yapmam gerekiyor? Araçların, plakalarının (birinin veya her ikisinin) kayıp ve çalıntı kayıtları için ilgili kolluk birimine başvurulması gerekmektedir.Mevzuat gereği tescil plakasının birinin veya her ikisinin çalınması veya her ikisinin kaybolması halinde zorunlu plaka değişikliği yapılmaktadır. Bir adet tescil plakası bulunan araçların (römork, yarı römork, motosiklet, motorlu bisiklet) plakasının kaybolması halinde de de zorunlu plaka değişikliği gereklidir.Plaka değişikliği yeni harf ve rakam grubundan plaka tahsis edilerek yapılmaktadır.?

Araç Geçici tescil belgesi hangi durumlarda düzenlenir, bu belge ne kadar süreyle geçerlidir?

Geçici tescil belgesi hangi durumlarda düzenlenir, bu belge ne kadar süreyle geçerlidir? ?Sıfır araçların satışı sırasında bayiler tarafından yürütülen tescil işlemleri sonrasında ve EGM tarafından tescil edilecek olan araçların noterde yapılan satışı sonrasında düzenlenir. Bu belgeler bir ay süreyle geçerlidir?.

Sade yağ nedir ? Evde Sade yağ Nasıl Yapılır ? Clarified butter” ve “Ghee” yağı

Sade yağ ülkemizde bir çok insan tarafından bilinmemekte ve kullanılmamaktadır. Dünyada ise çok eski ve yaygın bir kullanımı vardır.
Almanca “Butterschmalz” veya “geklärte Butter” diye geçen sade yağ, İngilizce “Clarified butter” ve “Ghee” diye isimlendirilir.  
Ghee, Hint mutfağından bir terimdir. Eski Hint tıbbında Ayurveda Ghee yaşamın iksiri olarak kabul edilir.
Ayurveda mutfağında Ghee`nin (sade yağın) dokuları temizleme görevi vardır. Yaşam iksiri olarak adlandırılır.

Google AdSense Premium Hesabı Nasıl Alınır?

Google AdSense Premium
 
Birer Google AdSense yayıncısı olarak internette giriş yaptığımız her sitenin AdSense reklamları ister istemez dikkatimizi çeker. Standart kullanıcıların reklam sınırı sayfa başına üç ile sınırlandırılmışken büyük ve şirketleşmiş web sitelerinde bu kurala uyulmadığını fark ederiz. İşte Google AdSense Premium ile bir çoğumuzun tanışma hikayesi bu şekilde başlıyor.
 

Fon oranı ne demek?

Fon oranı ne demek?, Federal Fon Oranları - Fed Fund Rate. Amerika Birleşik Devletleri'nde finansal kurumların gecelik borçlanmalarını gerçekleştirdikleri piyasa faiz oranıdır. Para politikası uygulamasında temel gösterge niteliğinde olduğundan A.B.D. Merkez Bankası'nın yakın gözetimi altındadır.

Portföy Danışmanlığı Nedir?

Portföy Danışmanlığı Nedir?,
Özel Portföy Yönetimi Nedir?
 
Özel Portföy Yönetimi Hizmeti, sermaye piyasası araçları, para piyasası araç ve işlemleri, vadeli işlemler ve opsiyonlar, nakit, döviz, mevduat ile Kurulca uygun görülen diğer varlık ve işlemlerden oluşan portföylerin yatırımcının veya portföy yöneticisinin belirleyeceği risk-getiri tercihi doğrultusunda, yatırımcılarla yapılacak portföy yönetim sözleşmesi çerçevesinde vekil sıfatıyla yönetilmesidir.
 
Neden Bağımsız Portföy Yönetimi?

Strateji nedir ne demek?

Strateji nedir ne demek?, İşletme yönetiminde strateji kavramı, bir işletmenin içinde yer aldığı ortamın dinamizmine karşın, kararlılığını koruyarak varlığını sürdürmek ve pazarda başarı elde etmek için seçtiği yolu betimlemektedir. Kelime anlamıyla “sevk etme, yöneltme, gönderme, götürme ve gütme” demektir.

Fon birikimi nedir?

Fon birikimi nedir?, ???Esnek Birikim Hesabı ile düzenli biriktirin, esnek ödeyin! Esnek Birikim Hesabı, ister kredi kartınızdan ister hesabınızdan vereceğiniz bir talimat ile düzenli birikim yapmanızı sağlar. Esnek Birikim Hesabı ile döviz, altın, yatırım fonu, döviz veya fon sepetlerine yatırım yaparak düzenli olarak biriktirirsiniz!

BDDK ne demek?

BDDK ne demek?, BDDK, 5411 sayılı Bankacılık Kanunun ve mevzuatla kendisine verilen düzenleme ve denetlemeyle ilgili görev ve yetkileri kendi sorumluluğu altında bağımsız olarak yerine getirir ve kullanır. Kurumun kararları yerindelik denetimine tâbi tutulamaz. ... Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, BDDK'nın karar organıdır.

Katılım bankacılığı ne demek?

Katılım bankacılığı ne demek?,
Katılım Bankacılığı Nedir?
Katılım bankacılığı, faizsizlik prensiplerine göre çalışan, bu prensiplere uygun her türlü bankacılık faaliyetlerini gerçekleştiren, kar ve zarara katılma esasına göre fon toplayıp, ticaret, ortaklık ve finansal kiralama yöntemleriyle fon kullandıran bir bankacılık modelidir.
Katılım bankacılığı, faizsizlik prensiplerine göre çalışan, bu prensiplere uygun her türlü bankacılık faaliyetlerini gerçekleştiren, kar ve zarara katılma esasına

Katılım Kredisi nedir?

Katılım Kredisi nedir?,
Katılım Bankacılığı Nedir?
Katılım bankacılığı, faizsizlik prensiplerine göre çalışan, bu prensiplere uygun her türlü bankacılık faaliyetlerini gerçekleştiren, kar ve zarara katılma esasına göre fon toplayıp, ticaret, ortaklık ve finansal kiralama yöntemleriyle fon kullandıran bir bankacılık modelidir.
Katılım bankacılığı, faizsizlik prensiplerine göre çalışan, bu prensiplere uygun her türlü bankacılık faaliyetlerini gerçekleştiren, kar ve zarara katılma esasına göre fo

Katılım fonu nedir ne demek?

Katılım fonu nedir ne demek?,

Birikimleriniz için size özel katılım fonları Ziraat Katılım’da! Ziraat Katılım'dan Yatırım Fonu işlemlerinizi yapabilir, yatırımlarınızı katılım bankacılığı prensiplerine göre güvenle değerlendirebilirsiniz. Uzman kadrolar tarafından yönetilen Ziraat Portföy Fonları, sizin için pratik, kazançlı ve güvenli yatırım araçlarıdır.

Sayfalar